Ana Sayfa Güncel, Haber 7 Ocak 2019 23 Görüntüleme

Suriye: ABD Ittifakı Sürekli IŞİD’e Hizmet Etti

Suriye: ABD Ittifakı Sürekli IŞİD’e Hizmet Etti
FHA- Suriye Dışişleri Bakanlığı, Amerika’nın başını çektiği sözde IŞİD karşıtı uluslararası ittifakın Suriyeli sivilleri katletmek ve evlerini yıkmaktan başka bir şey yapmadığını belirtti.

FHA- Amerika’nın başını çektiği sözde IŞİD karşıtı uluslararası ittifaka bağlı savaş uçakları geçen Perşembe ve Cuma günleri Deyrizzur’da keşkiye ve Şafe köylerini bombardıman etti, bombardımanda 21 sivil hayatını kaybetti.

Saldırıya tepki gösteren Suriye Dışişleri Bakanlığı tekrar BM genel sekreteri ve güvenlik konseyi dönem başkanına ayrı ayrı mektup yazarak, Amerika’nın bu cinayetini kınadı.

Suriye Dışişleri Bakanlığı mektuplarda, Suriye’de sivillere yönelik katliamların ve evlerin yıkımının devam etmesine değinerek Amerika ve müttefiklerinin BM bildirgesi ve güvenlik konseyinin kararnameleri ve uluslararası yasaları gözardı etmesine karşı koyma zaruretine vurgu yaptı.

Suriye Dışişleri Bakanlığı mektuplarda BM güvenlik konseyinden bu cinayetleri ve katliamları durdurmak için sorumluluğunu yerine getirmesini istedi.
Kaynak : http://tr.farsnews.com/world/news/13971016000935


Devamini Oku
Author:

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Osgaka.com