Json Türkçe Karakter Sorununu Php fonksiyonu ile Çözün

Json Türkçe Karakter Sorununu Php fonksiyonu ile Çözün

Yeni Php öğrenen arkadaşlar için Eğitim kategorimizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Geçenlerde Youtube Video botu için bir kod lazım oldu. Napsam Türkçe karakter olayını çözemedim. En son çare json türkçe karakter için bir fonksiyon lazım oldu. Tek Tek her seferinde elle düzeltecek halimiz yok sonuçta. Hem size faydası olur düşüncesi ile hemde ilerde yine […]

10 Kasım 2017 Cuma - 396 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yeni Php öğrenen arkadaşlar için Eğitim kategorimizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Geçenlerde Youtube Video botu için bir kod lazım oldu. Napsam Türkçe karakter olayını çözemedim. En son çare json türkçe karakter için bir fonksiyon lazım oldu. Tek Tek her seferinde elle düzeltecek halimiz yok sonuçta.

Hem size faydası olur düşüncesi ile hemde ilerde yine başıma böyle bir şey geldiğinde lazım olur düşüncesi ile sizinle paylaşmak ve ilerde benim içinde bir Php bilgi deposu niteliğinge olacak. Bundan dolayı böyle bir kategori açtım. Sizde kendi çözüm önerilerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşırsanız hepimize faydalı olur.

function jsontr($text) {
$text = trim($text);
$search = array("u00fc","u011f","u0131","u015f","u00e7","u00f6","u00dc","u011e","u0130","u015e","u00c7","u00d6","\\");
$replace = array("ü","ğ","ı","ş","ç","ö","Ü","Ğ","İ","Ş","Ç","Ö","");
$new_text = str_replace($search,$replace,$text);
return $new_text;
}

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.