Başakşehirli Engellilere Ücretsiz EKPSS Kursu

Başakşehirli Engellilere Ücretsiz EKPSS Kursu

Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Halk Eğitim işbirliğiyle dört yılda bir düzenlenen EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) kursu başladı. Nisan ayının ilk haftasına kadar devam edecek kursta 20 öğrenci eğitim alıyor.     EKPSS kursuna devam eden engelli öğrencilerin sınıflara ulaşması içinde aracı olan Başakşehir Belediyesi, öğrencileri evlerinden alarak okula getiriyor. Tekerlekli sandalye kullanan öğrencilere […]

06 Haziran 2018 Çarşamba - 87 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Halk Eğitim işbirliğiyle dört yılda bir düzenlenen EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) kursu başladı. Nisan ayının ilk haftasına kadar devam edecek kursta 20 öğrenci eğitim alıyor.

 

 

EKPSS kursuna devam eden engelli öğrencilerin sınıflara ulaşması içinde aracı olan Başakşehir Belediyesi, öğrencileri evlerinden alarak okula getiriyor. Tekerlekli sandalye kullanan öğrencilere özel asansörlü engelsiz ulaşım aracı kullanılırken, diğer öğrenciler için servis imkanı sağlandı. Dersler başlamadan evlerinden alınan öğrenciler ders bitiminde evlerine teslim ediliyor.

 

 

 

Başkandan sürpriz ziyaret

 

 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, kursa devam eden öğrencileri sınıflarında ziyaret etti. Başkan Kartoğlu, “Siz başarılı olun işle ilgili sorun her zaman çözülür. Sizlerin başarısı demek hepimizin başarısı, ilçemizin başarısı demek” dedi.

 

 

Eğitimler, Başakşehir Haki Aras İmam Hatip Lisesi’nde Halk Eğitim Merkezi Eğitmenleri tarafından veriliyor. EKPSS sınavı 22 Nisan’da yapılacak ve 5 bin engelli vatandaşımız kamuya yerleştirilecek.

Alıntı : http://www.kampushaber.com/basaksehirli-engellilere-ucretsiz-ekpss-kursu/8925/

Powered by WPeMatico

Yorumlar kapatıldı.